Nagyon nem tetszik a Baromfi Termék Tanácsnak a Lidl olcsó, ám külföldről jövő baromfihúsa
Az áruházlánc korábban vállalta, hogy a magyar termelőket fogja előnyben részesíteni.
Az áruházlánc korábban vállalta, hogy a magyar termelőket fogja előnyben részesíteni.
Nemkívánatos személynek nyilvánította a két szövetségében is elnöknek megválasztott Szabó Bálint szegedi politikust a Baromfi Termék Tanács, így az ágazatban nagy befolyással bíró szervezet tisztújításáról lényegében kitiltották. Szabó azt ígéri a termelőknek, hogy ő a tiltás ellenére ott lesz.
Elhatárolódik a Baromfi Termék Tanács a szerdai közgyűléstől, ahol Szabó Bálintot választották a Kacsa- és a Lúdszövetség elnökévé. A BTT szerint nem volt szabályos a választás, bírósághoz fordulnak.
Nem szokványos körülmények között lett egyszerre a Kacsa- és a Lúdszövetség elnöke is Szabó Bálint, aki a mélykúti tüntetés egyik főszervezője volt februárban.
Mindeközben az agrártárca álláspontja is az, hogy szerencsésebb lenne, ha valódi termelőkkel egyeztetnének a baromfiágazat ügyeiről.
A lakossághoz hasonlóan ők is rezsicsökkentést szeretnének.
Több száz termelő tüntetett Mélykúton a nemrég 2 milliárd forint állami támogatásból beruházó vágóhíd irodája előtt. Nagy István jött, és meg is ígérte az elmaradt támogatások kifizetését, erre a kormány el is különített majdnem annyit, amennyit a Hunent Zrt. kapott nemrég fejlesztésre.
Nagy István szerint még plusztámogatást is fizettek a termelőknek, a keretet az utolsó fillérig kimerítették. A termelők mégis kevesebb pénzt kaptak.
Ösztönöznék a csirke-, pulyka-, kacsa- és libafogyasztást.
Fél év alatt közel harmadával nőtt a takarmány ára, és további drágulásra számít a Tojásszövetség.
A turizmus és vendéglátás leállásával túlkínálat alakult ki, Magyarországon már olcsóbb a csirkehús kilogrammja, mint amennyibe az előállítás kerül. A helyzetet a madárinfluenza is rontja.
Európában és Magyarországon is megindult az étkezési tojás árának emelkedése, ami várhatóan az év végéig kitart.
A madárinfluenza miatti, csaknem 10 százalékos baromfiállomány-csökkenés után októberre állhat vissza eredeti szintjére a termelés.
Hiába nő a magyar tojástermelés, nincs elég, és importálni kell.
Az áfacsökkentésnek köszönhetően megnövekedett sertéshúsfogyasztás a baromfifélék fogyasztásából vett el, legrosszabbul a csirkével és pulykával foglalkozók járnak - mondta Csorbai Attila, a Baromfi Terméktanács (BTT) elnöke a Világgazdaság szerint.
Az Egyesült Államokban hagyományos hálaadás időpontjára időzetett sajtótájékoztatót tartott a Baromfi Termék Tanács, amelyen André Goodfriend amerikai ügyvivő is részt vett. A rendezvényről távozóban majdnem orra bukott, fotósunk elkapta a pillanatot.
Duplájára, 8 milliárd forintra emeli az agrártárca a baromfitartók állatjóléti támogatását - jelentette be a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) agrárgazdaságért felelős államtitkára.
Létfontosságú az áfacsökkentés a baromfiágazatban a Baromfi Termék Tanács (BTT) szerint, mivel visszaszorulna a feketegazdaság, csökkenne az import, a hazai termelés versenyképessége pedig javulna, ha a kormány a mostani 27 százalékról drasztikusan, 5 százalékra mérsékelné az alapvető élelmiszernek számító baromfihús és étkezési tojás áfakulcsát.
Tízmilliárd forintba kerülne a magyar baromfi ágazatnak, ha az Európai Unió kötelezővé tenné a gázzal történő kábítást a most használt áramütéses módszer helyett – írta a Világgazdaság.
Uniós szinten is romlott a sokáig sikerágazatnak számító magyar baromfitermelés versenyképessége: a termelők felélték megtakarításaikat, a fejlesztések elmaradtak, az épületállomány, illetve a technológia elavult, a magas áfaterhelés, illetve a vásárlóerő hiánya miatt megindult az ágazat leépülése, ami rövid távon 12-15 ezer munkahely megszűnésével járhat – írja a Napi Gazdaság a Baromfi Termék Tanács (BTT) alapján.